Haberler

Enerji verimliliği için kaliteli ürünler

05-02-2014     2878 defa okundu

Schneider Electric İç Anadolu turunda eğitimlerini Konya bayii Konya Enerji ile birlikte düzenlediği etkinliklerle Konya, Karaman, Aksaray’da tamamladı.

Enerjide verimlilik ve teknik eğitim ağırlıklı yapılan programlarda dünyada enerjiye duyulan gereklilik ve satılan ürünler hakkında kullanıcılara alt bayiler tarafından bilgilendirilme konuları üzerinde duruldu.

Eğitim günleri kapsamında enerji verimliliği ve sürekliliği için son kullanıcıların ürün seçimi yaparken dikkate almaları gereken ayrıntılar, yeni standartlar ve Schneider Electric’in ürün yelpazesi içinde bulunan Acti 9 minyatür devre kesiciler, kaçak akım koruma şalterleri, parafudurlar, motor yol verme ürünleri, compact ve açık tip devre kesicilerin koruma ve fonksiyonları konusunda bilgilendirmeler katılımcılara detaylı olarak aktarıldı. 

Teknik eğitim günleri boyunca yapılan eğitimde alt bayi satıcı ve uygulamacılara verilen bilgide yaygın olarak kullanılan elektrik malzemeleri ve elektrik kazalarından örnekler verilerek; elektrik kazalarının büyük çoğunluğunun 0-7 yaş arasında olduğunu anlatıldı. Bu oranın da dünya ortalamasını belirgin oranda yükselttiği ve kullanılan elektrik malzemelerinin kalitesinin önemine vurgu yapıldı.

Teknik Eğitim Günleri’nin devamı olarak katılımcılar arasında Konya, Karaman ve Aksaray Bölgesinde toplamda 11 kişiye Schneider Electric Teknik Eğitim Merkezi tarafından “Bilgisayar Destekli Projelendirme My Ecodial_L” “Kompanzasyon ve Harmonikler konularında İstanbul’da toplam 2 gün eğitim verildi. 

Schneider Electric Konya Bayii Konya Enerji tarafından yapılan açıklamada aynı şekilde eğitimlere devam edileceği ve bir sonraki eğitimde Kompanzasyon, ve Harmonikler ve Hız Kontrol uygulamaları konularına devam edileceği belirtildi.

Haber'e Ait Görseller
Haber'e Ait Görseller