Hakkımızda

Hayatımızda bazı şeyler vardır... Fakat onların farkında değilizdir. Vazgeçilmezlerimizdir onlar... Alışkanlıklarımızdır bazen de...Tüm hayatımızı etkiler...

KONYA ENERJİ , 1980 yılında kuruldu. 1980-1997 yılları arası adi ortaklık olarak faaliyetlerine devam etti. 1998 yılından sonra da aile şirketi olarak KONYA ENERJİ ELK. MALZ. TİC. SAN. LTD. ŞTİ. ismi ile çalışmasına devam etti. 1998 yılında Karaman vilayetinde ikinci şubemizi açtıktan sonra 2004 yılı başından itibaren Büsan Organize Sanayinde üçüncü şubemizi hayata geçirdik. 

2005 yılı ile birlikte Büsan'daki mağazamız, merkez mağaza olarak faaliyetine başlamış bulunmaktadır. Eski mağazamız ise halen Çarşı şubemiz olarak faaliyet göstermektedir. 

Büsan Merkez mağazamız, 2000 m2 kapalı alanı ile hizmet vermektedir. A.G. - O.G. şalt ve otomasyon malzemeleri ile profesyonel aydınlatma malzemelerinin toptan satışını yapmaktayız. Bayilerimiz Schneider Elektrik (Merlin Gerin - Telemecanique - A.G. dağıtım Endüstriyel Kontrol ve Otomasyon ürünlerinin tamamı.) ABB güç trafosu, hermetik, kuru tip, yağlı tip ve diğer tüm özel trafoların (Regel-StepUp vb.) bayiliğini yapmaktayız. (ABB trafo stoklarımız ABB Kartal deposu ve Büsan depomuzdan sevk edilmektedir.) HES Kablo A.G.-O.G. kabloları, alüminyum iletkenleri bayiliğimizle daima yeterli stoklarımız ile hizmet vermekteyiz. O.G. malzemelerinde Merlin Gerin Hücre, SF-6 Gazlı Kesicileri, (Elko, Ulusoy, Elimsan dahil) satışını yapmaktayız. Maksan, Timsan, Best güç trafoları da stoklarımızda mevcuttur. Çanakkale Seramik izalatör ürünleri ve seksiyoner çeşitleri stoklarımızda bulunmaktadır.

Ayrıca diğer bayiliklerini yapmakta olduğumuz firma ve markalar; Kale Power (General Elk.) mamülleri, Siemens A.G. şalt malzemeleri, Legrand, Klemsan, Metesan, Elma, Has Çelik, Entes, İnter, Er-Na, Emas, Gepa, Ovak, Sezgin, Tecon, Ecs, Philips profesyonel aydınlatma ürünleri, Pelsan, Gestaş, Veksan, Best, Emek, Enerkon, RTR kondansatörleri, Kıraç Kanal, EAE Busbar, Tongün Pano, Şafak, Bortrans, Surtaş, Birtaş, Klas, Üntel, Erse Kabloları, Metop, Opaş, Kraus, Eti Konçar v.b. 25 yıldır bu sektörde hizmet vermekteyiz. Dürüstlük ve Kaliteden ödün vermemek ana gayemizdir. Bu satırları okuma zahmetine katlananlara saygı ve hürmetlerimi sunarım.